youtube-icon
İSTATİSTİK VE TEKNİK ÇALIŞMALAR
SIKÇA SORULAN SORULAR
Kurumsal Kimlik ve Logolar
9 Adımda ZDS
Katılım Sigortacılığı
Gerekli Bilgi Ve Belgeler
Hasar Avans Talebi
Hasar Anında Yapılması Gerekenler
İnteraktif Deprem Haritası
Bilgi Edinme Başvuru Formu
Basın Odası
Videolar ve Paylaşımlar
EN
Dersimiz Deprem Yaşasın Önlem

Millî Eğitim Bakanlığı (MEB) işbirliğiyle hayata geçirilen “Önceliğimiz Güven, Sorumluluğumuz Güvence” projesi ile öğrencilere erken yaşta deprem bilgisi ve bilinci kazandırmak; öğrencilere ve bu yolla ailelerine deprem öncesi, sırası ve sonrasındaki doğru davranış biçimlerini edindirmek; önlem alma ve finansal bir önlem olarak Zorunlu Deprem Sigortası yaptırma konusunda bilinçlendirmek hedefleniyor. 

“Dersimiz Deprem, Yaşasın Önlem” sloganıyla yürütülen proje kapsamında 2019 – 2020 eğitim öğretim yılında 10 ilde çalışmalar yürütüldü. Bursa, Denizli, Erzincan, İstanbul, Kahramanmaraş, Konya, Sivas, Trabzon, Tokat ve Van’daki toplam 350 okulda Türkçe, Matematik, Sosyal Bilgiler ve Görsel Sanatlar derslerine özel tasarlanan içeriklerle yaklaşık 60 bin ilkokul 4. sınıf öğrencisine erişildi.

 DASK ve MEB ortaklığıyla ilkokul 4. sınıf öğrencilerine yönelik olarak hayata geçirilen bu proje, 2019-2020 eğitim yılında başlamıştır. DASK, 2021-2022 eğitim öğretim yılında ise proje kapsamında 1-7 Mart Deprem Haftası ve 23-28 Mayıs Sigorta Haftası’na özel etkinlikler tasarlayarak öğrencilerde deprem ve Zorunlu Deprem Sigortası bilincini pekiştirmeyi hedeflemektedir. Proje 2021-2022 döneminde 25 ildeki 500 okulda uygulanacaktır.

 

 

23-27 Mayıs Sigorta Haftası Etkinlik İçerikleri

                                      

Etkinlik Videoları

         

 

1-7 Mart Deprem Haftası Etkinlik İçerikleri

                                 

Etkinlik Videoları

        

 

            

       

      

Lorem ipsum dolor.
Lorem ipsum dolor sit amet lorem ipsum dolor sit amet.
Lorem ipsum dolor.
Lorem ipsum dolor sit amet lorem ipsum lorem ipsum dolor sit amet.
Lorem ipsum dolor.
Lorem ipsum dolor sit amet lorem ipsum lorem ipsum dolor sit amet.
Sitemizde, hizmetlerimizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır. Sitemizi kullanarak dask.gov.tr Sitesi Çerez Aydınlatma Metni içindeki hükümleri kabul etmiş sayılacaksınız.
X