youtube-icon
İSTATİSTİK VE TEKNİK ÇALIŞMALAR
SIKÇA SORULAN SORULAR
Kurumsal Kimlik ve Logolar
9 Adımda ZDS
Katılım Sigortacılığı
Gerekli Bilgi Ve Belgeler
Hasar Avans Talebi
Hasar Anında Yapılması Gerekenler
İnteraktif Deprem Haritası
Bilgi Edinme Başvuru Formu
Basın Odası
Videolar ve Paylaşımlar
EN
Teknik İşletici

DASK’ın teknik ve işletim süreçlerinin yönetimi, 6305 sayılı Afet Sigortaları Kanunu uyarınca 5 yıllık dönemlerle yürütülür.

DASK’ın gözetim ve denetiminden sorumlu T. C. Hazine ve Maliye Bakanlığı ile yapılan Teknik İşletici anlaşmaları kapsamında DASK’ ın Teknik İşletici görevini 2000-2005 yılları arasında Milli Reasürans, 2005-2020 yılları arasında Eureko Sigorta yapmıştır. 2020 yılı itibariyle artık DASK   “Teknik İşletici” sıfatıyla T.C. Hazine ve Maliye Bakanlığına bağlı Türk Reasürans A.Ş. firması tarafından yönetilmektedir.

Türk Reasürans A.Ş., Türk Sigortacılık Kanunu’nda yapılan düzenleme ile reasürans piyasasının ihtiyaçları doğrultusunda çalışmalar yapmak amacı ile 06.09.2019 tarihinde faaliyete geçmiştir. Tamamı Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından karşılanmak üzere 600 milyon TL. sermaye ile kurulmuştur.

Türk Reasürans A.Ş., Yeni Ekonomi Programı kapsamında, “Ekonomik Dengelenme” ve “Sağlıklı ve Sürdürülebilir Büyüme” hedeflerine, Türk sigortacılık sektörü odağında katkı sağlamayı amaçlamaktadır.

 

Lorem ipsum dolor.
Lorem ipsum dolor sit amet lorem ipsum dolor sit amet.
Lorem ipsum dolor.
Lorem ipsum dolor sit amet lorem ipsum lorem ipsum dolor sit amet.
Lorem ipsum dolor.
Lorem ipsum dolor sit amet lorem ipsum lorem ipsum dolor sit amet.
Sitemizde, hizmetlerimizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır. Sitemizi kullanarak dask.gov.tr Sitesi Çerez Aydınlatma Metni içindeki hükümleri kabul etmiş sayılacaksınız.
X