youtube-icon
İSTATİSTİK VE TEKNİK ÇALIŞMALAR
SIKÇA SORULAN SORULAR
Kurumsal Kimlik ve Logolar
9 Adımda ZDS
Katılım Sigortacılığı
Gerekli Bilgi Ve Belgeler
Hasar Avans Talebi
Hasar Anında Yapılması Gerekenler
İnteraktif Deprem Haritası
Bilgi Edinme Başvuru Formu
Basın Odası
Videolar ve Paylaşımlar
EN
Depreme Dayanıklı Bina Tasarımı Yarışması

2014 yılından bu yana devam eden “Depreme Dayanıklı Bina Tasarımı Yarışması” ile inşaat mühendisliği öğrencilerine depreme dayanıklı yüksek bina tasarımı ve maket yapımı aşamalarında çalışma fırsatı sunmak, deprem mühendisliği mesleğini tanıtmak ve öğrencileri bu alanda uzmanlaşmaları için özendirmek, deprem ve depreme dayanıklı bina bilincini artırmak hedefleniyor.

Türkiye’de ilk kez DASK tarafından düzenlenen yarışmaya inşaat ve mimarlık fakültelerinden öğrenciler katılabiliyor. Yarışma kapsamında tasarımları ön elemeden geçen bina projeleri, bina model maketine dönüştürülüyor ve final etkinliğinde depremi simüle eden sarsma masası üzerindeki performansları değerlendiriliyor.

Kazanan takımlara ödülleri düzenlenen törenle veriliyor.

2023 yılında yaşadığımız Kahramanmaraş depremleri sebebiyle iptal edilen yarışmamızın yedincisi 2024 yılında düzenlenecek.  

Yarışmanın final etkinliği bu yıl 4-7 Mart tarihleri arasında Gaziantep Hasan Kalyoncu Üniversitesi’nde gerçekleştirilecektir.

Ayrıntılı bilgi için tıklayın.

Lorem ipsum dolor.
Lorem ipsum dolor sit amet lorem ipsum dolor sit amet.
Lorem ipsum dolor.
Lorem ipsum dolor sit amet lorem ipsum lorem ipsum dolor sit amet.
Lorem ipsum dolor.
Lorem ipsum dolor sit amet lorem ipsum lorem ipsum dolor sit amet.
Sitemizde, hizmetlerimizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır. Sitemizi kullanarak dask.gov.tr Sitesi Çerez Aydınlatma Metni içindeki hükümleri kabul etmiş sayılacaksınız.
X